KONTAKT:

FITTIP s.r.o
080 01 Prešov

(Elektronický obchod, "kamenná" prevádzka nie je !!) 

č.účtu: 4019826310 / 7500

IBAN:

SK3375000000004019826310

fittip@fittip.sk

AKCIA: Bez poštovného a doprava ZDARMA až domov - pre mesto PREŠOV

OBJEDNÁVKA nad 69 EUR + akciové balíčky - poštovné a balné ZDARMA - celá SR

Bežné poštovné a balné - 4 EUR

 

SPOLUPRACUJEME:


Články, rady, tipy, triky.. »
VEĽKÁ RUKA, neznamená ODBORNÍK !!

REALITA: Niektorí tréneri vo fitnesscentrách trénujú spôsobom, že čo fungovalo u mňa, musí fungovať aj inde. Nekonečný cyklus objemových tréningov, prepletený ,,neuveriteľne,, funkčnými kruhovými tréningami a do toho 20 minút ,,hardcore,, kardio tréningu na bežiacom páse, dostanú Vašu kondíciu na vrcholovú úroveň - FAKE

FAKT : Odbornosť neznamená byť len samostatne fyzicky zdatný, pretože pri trénovaní populácie sa stretnete s rôznymi vekovými kategóriami a úrovňou fyzickej zdatnosti. To čo funguje na trénerovi, nefunguje na 12 ročnom chlapcovi alebo 75- ročnej dôchodkyni.
Je to logicky nespojiteľné prirovnanie, avšak v praxi sa trénuje kulturistickými spôsobmi naberania objemov, resp. zhadzovania telesnej váhy u kadekoho, ako keby to bola jediná cesta k zdraviu a vyformovanému telu. 

PRAX :V praxi však niektorí ľudia po ich individuálnom progrese vo fyzickom fonde, svoje EGO vystrelia na mesiac. Urobia si rýchlokurz trénovania, hodia fotky kade tade a s ich ,,neotrasiteľnými 5- ročnými,, skúsenosťami s vlastným tréningom z Muscle and Fitness, sa dokážu sa prezentovať ako tréneri, športovci, maséri a fyzioterapeuti. Všetko v jednom v darčkovom balení. 

HYPOTÉZA: Každý kto sa venuje tejto oblasti vie, že prepojenie športového tréningu s fyziológiou, biomechanikou a ďalšími pridruženými vednými odbormi, je tak komplikovaná a neustále rozvijajúca sa oblasť, že tvrdiť, že som odborník na všetko, je tvrdenie na úrovni garážoveho mechanika, ktorý opraví akýkoľvek problém na motorovom vozidle každej značky. Všetko bez potrebnej diagnostiky, materiálu, vedomostí a hlavne potrebnej praxe.

RIEŠENIE: Špecializácia je neodvratná, tak ako všade v zahraničí, kde je táto oblasť na vvššej úrovni. Už dnes vačšinou platí, že terminologicky sa väčšina OSOBNÝCH TRÉNEROV má nazývať KULTURISTICKÝMI TRÉNERMI, kedže väčšina z nich týmto systémom trénuje. Máme veľa známych z oblasti kulturistiky, ktorí majú túto oblasť premakanú do detailov, ale nikdy by sa neprezentovali ako ,,GURU-ovia pre ZDRAVÝ ŽIVOT.

RADA PRE ĽUDÍ: Ak Váš tréner dávkuje rovnaké tréningy Vám aj ďalším jeho zverencom do nekonečna a mení len jednotlivé cviky a nie zameranie tréningu, pri ktorom vy 45 –ročná pani cvičíte BICEPSOVÝ ZDVIH podobne ako vedľa teenegeri minimálne 2- krát do týždňa, potom si choďte radšej kúpiť niečo pekné na seba za tie investované peniaze. Efekt pre Vaše zdravie toto cvičenie nebude mať žiadny.

P.S. : Cieľ mať ,,vymakané,, telo je bežný jav u väčšiny ľudí, pretože všade ich masírujú, že je to cesta k šťastiu a úspechu. Cieľ ale nikdy nie je dôležitý pretože je variabilný a premenlivý. Dôležitá je cesta a tých je viac, nielen vytrhnutý kontext tréningu s činkami s minimom aeróbnych(vytrvalostných) činností a dennodenné kontrolovanie jedálničkov. 

V jednoduchosti je sila. Jednoduché veci bývajú najlepšie, tak si nekoomplikujte životy so železom, keď vonku svieti slnko a makať môžete aj tam.

 


ODRhMTQyYT