KONTAKT:

FITTIP s.r.o
080 01 Prešov

(Elektronický obchod, "kamenná" prevádzka nie je !!) 

č.účtu: 4019826310 / 7500

IBAN:

SK3375000000004019826310

fittip@fittip.sk

AKCIA: Bez poštovného a doprava ZDARMA až domov - pre mesto PREŠOV

OBJEDNÁVKA nad 69 EUR + akciové balíčky - poštovné a balné ZDARMA - celá SR

Bežné poštovné a balné - 4 EUR

 

SPOLUPRACUJEME:


Články, rady, tipy, triky.. »
** MÁTE NA VIAC !! **

JE FORMOVANIE POSTAVY TO, ČO CHCETE?: Kulturistika je šport. Pre niekoho viac zaujímavý, pre niekoho menej. Je to šport, kde primárnym cieľom je formovanie postavy. Ale nemýľte si kulturistiku s aktivitou pre bežných ľudí. Vieme, že chcete byť nabúchaní, veľkí, poprípade štíhle s čo najmenším percentom tuku. Všetko sa zdá byť super,veď potom sa Vám zmení život. Budete krásni, budete mať super vzťahy. Budete zdraví a budete žiť za siedmymi horami a dolami šťastne až do smrti. 

ERROR !! ERROR !! ERROR !! ERROR !! ERROR !! ERROR !!

PRÍBEH: Zajtra si idem kúpiť ojazdené auto. Nie nové, pretože aj Vy necvičíte od detstva a neudržiavate hodnoty organizmu v norme nonstop od detstva. Mali ste dlhšie obdobie keď ste nič nerobili, brucho rástlo, tep v pokoji sa zvyšoval, beh na autobus bol čoraz problematickejší, a to potenie v lete čoraz dobiedzajúcejšie. A kedže ste ,,ojazdení,, máte chyby. Funkčné chyby. Niektorí väčšie, niektorí menšie. Ale všetci chcete byť krásni. Cmuk:D. 

Poďme naspäť k mojej kúpe. Áčkam veľmi neverím, tak idem na net. Pozerám a vyberám. Presne viem čo chcem. Chcem niečo poriadne. Nech všetci vidia. Nech som pán. Áááá farba, veď jasné, najlepšie biela, veď tá je teraz IN. Keď tak rozmýšľam musí byť koža. Kilometre nepozerám veď aj tak všetci sťahujú, hlavne nech som PÁN keď vystúpim pred podnikom večer. Už sa teším na tie babenky...TRÁPNE ČO? DEBIL, však? Kto takto pozerá na kúpu spotrebného materiálu je buď amatér, alebo narcis. Vy určite pozeráte na iné dôležité parametre ktoré sú dôležité pre kúpu stroja, ktorý Vás vozí a žerie Vám z peňaženky tie miliónové platy ktoré máme tu na SR. Sme radi, že máte túto oblasť zmáknutú. Ale ak sa vrátime v pohľade na Vaše telo, nie je primárny pohľad na jeho krásu pohľadom AMATÉRA? Porozmýšlajte, či je cieľ ruky 45-ky a brucha s viditeľnou žilou až po ľavú bradavku to pravé orechové pre právnika, manažéra, predavačku, remeselníka, lekárku, podnikateľa a mnohých ďalších ktorí nie ste kulturisti, ale obyčajní ľudia, ktorí nemajú čas, podmienky a vlastne ani chuť vykonávať tento náročný šport....

PREČO AUTO a TELO: Telo funguje nepochybne ako stroj. Sú tu určité zákonitosti, deje, ktoré sú vlastné nám všetkým. Telo starne, je to taktiež spotreba, ktorú si ale viete samy regulovať. Rozvíjaním aeróbnych schopností dokážete posunúť pulzovú frekvenciu v pokoji, resp. počet diastol na takú hranicu, kde svoje srdce podporujete neskutočným spôsobom a pridávate si desiatky rokov života, oproti tým ktorí to nerobia. Dokážte na telo vplývať správne vedeným tréningom, dokážte posunúť životnosť Vašich súčiastok ďalej než je pri Vašej nečinnosti. Bohužiaľ hypertrofickými (objemové) tréningami do 8 - opakovaní, a ani sebelepším kruháčom v posilňovni Váš obehový systém neposuniete ďalej v takom meradle ako je potrebné. Buď vytočíš DIESEL na 2000 otáčok a mimo mesta ho vybeháš, alebo bude prispatá zdochlina. 

VY MÁTE NA VIAC !!: Začnite sa viac hýbať, aktivít od plávania, cez zjazdy na bicykloch po lese, až po lezenie po skalách je HABADEJ !! A že sú to aktivity pritiahnute za vlasy? Kto to povedal?.. Chceš to? Máš to. Začneš základom a už zajtra môžeš byť v expedícii na severnom póle. Vy si dávate ciele, nie cudzí ľudia. Buďte komplexní, nebojte sa nových vecí, nových cieľov. Dvíhať bezprízorne železo, behať na páse namiesto v prírode je asi také zábavné ako hádzať lopatou do miešačky, alebo nosiť vedrá s maltou po stavbe. Ak by sme boli primitívne zvieratá väčšina z Vás by teraz bojovala o teritória na život a na smrť. Samozrejme posunuli sme sa o level ďalej. Avšak kto skúsil ten vie. Endorfínový stimul pri aktivitách vykonávaných v exteriéroch je iný ako stimul pri nafuknutí bicepsu. Biologické deje gradujú po tom čo sa telo po hodinovej námahe vracia do homeostázy, po sprche, ktorú si dáte- ten pocit je na nezaplatenie. Je to boj s Vašou psychikou, s Vašou genetikou s Vašimi predkami. Boj ktorý Vás preverí, ale hlavne uspokojí. 

ZÁKLAD: Všetkého veľa škodí. Základ je okrem iného kombinácia vytvrvalostného rozvoja so silovým pretože telo je tiež systém systémov. Základ pre bežného človeka nie je rozvíjať tie schopnosti v ktorých je silný, ale naopak, tie ktoré pokryvkávajú. Vy nie ste profík, vy neberiete za to peniaze že idete do maximálnych výkonov. Vy len chcete ziť bez zdravotných problémov a chcete riešiť iné veci popri tom. A ak trénujte bezprízorne do maxima každý tréning, vedzte že ZDRAVIE sa ozve. Nemôžeš očakávať ak jazdíš na 1,9 TDI OKTÁVKE šporotvo, že vydrží bez poruchy donekonečna. Čím viac tlačíš na pílu, tým skôr sa chybné súčiastky ozvú...

PRIEMER: Ste priemerný človek s inými starosťami ako vysedávať na ortopédii. Šport má byť pre Vás prostriedok a nie cieľ. Prostriedok pre nadväzovania kontaktov, psychohygienu, zábavu, posúvanie vlastnej zdravotnej hranice do kladných čísel. Posilňovňa slúži aj vo vrcholovom športe hlavne ku kompenzácii a vyrovnávaniu dysbalancíí u športovca. Nie Peťo Sagan nedrepuje non-stop, nie preto je taký dobrý. POSILUJE ABY BICYKLOVAL, NIE BICYKLUJE ABY POSILOVAL. Cvičí aby bicykloval bez problémov. Verte že pre väčšinu z Vás existuje športová aktivita, ktorá by Vás oslovila. Takže hor sa do prírody a otestujte svoje sily a schopnosti s priateľmi...


P.S. : pre bežnú populáciu je dôležitý rozvoj aeróbnych schopností v kombinácii so silovými (štatisticky vedú v počte úmrtí na SR obehové poruchy vo vysokom meradle, avšak vy stále cvičíte hrudník - biceps do 8 opakovaní, a to Vám v boji s Vašimi problémami bohužiaľ nepomôže.)

 

NDg3N