KONTAKT:

FITTIP s.r.o
080 01 Prešov

(Elektronický obchod, "kamenná" prevádzka nie je !!) 

č.účtu: 4019826310 / 7500

IBAN:

SK3375000000004019826310

fittip@fittip.sk

AKCIA: Bez poštovného a doprava ZDARMA až domov - pre mesto PREŠOV

OBJEDNÁVKA nad 69 EUR + akciové balíčky - poštovné a balné ZDARMA - celá SR

Bežné poštovné a balné - 4 EUR

 

SPOLUPRACUJEME:


Články, rady, tipy, triky.. »
**FITTIP RADÍ: NEBUĎ IZBOVÝ MAZLÍČEK **

FUNKČNOSŤ: Teploty dokážu zásadným spôsobom ovplyvniť výkony športovcov. Mnohí z vás asi nevedia, že ideálna teplota pri behu maratónu je 5 stupňov Celzia. Samozrejme, nikto od vás nežiada, aby ste každý večer odbehli maratón. Pri nepredvídateľnom počasí sú omnoho efektívnejšie behy na krátke úseky. Ideálny je hodinový beh, pri ktorom meníte intenzitu, čím sa následne zvyšuje a znižuje tepová frekvencia. Tréning samozrejme volíme podľa cieľa, ktorý máme vytýčený.

EFEKTÍVNOSŤ: Studený, niekedy až mrazivý vzduch, dokáže poriadne zadýchať aj profesionálneho športovca. To je však veľmi pozitívna vec, pretože behanie v mraze núti ľudské telo využívať kyslík efektívnejšie. Pravidelný tréning pri takýchto poveternostných podmienkach dokáže zvýšiť vytrvalosť až o 29%.

PREVENCIA: Zostať aktívnym aj počas zimy je najlepšou obranou proti prechladnutiu a chrípke. Výskumy preukázali, že imunitný systém športovo aktívneho človeka je až o 20-30% odolnejší voči ochoreniu. Pre tréning v chlade sa vyžaduje vhodné oblečenie udržujúce svalstvo v teple, ale dôležité je taktiež telo neprehriať.

SPAĽOVANIE TUKOV: Ak sa chcete zbaviť nadbytočného tuku, než nevyhnute potrebujete pre prežitie zimy, dobrou správou je, že klesajúce teploty vám pomôžu zbaviť sa ho rýchlejšie. Spaľovanie kalórií v ľudskom tele je v chladnom počasí vyššie, pretože telo musí vynaložiť väčšiu energiu pre vytvorenie tepla. Výsledný efekt je naozaj prekvapujúci.

DEPRESIE: Po lete prichádzajú kratšie dni a dlhé večery. To však neznamená, že telo prechádza do režimu nič nerobenia a vy upadnete do hlbokých depresií. Tréning v tomto období stimuluje serotonín až štvornásobne účinnejšie v porovnaní s antidepresívami. Hladina serotonínu ovplyvňuje v centrálnom nervovom systéme vznik nálad. Jeho nedostatok spôsobuje zníženie prenosov nervových vzruchov, zmeny nálad, celkovú depresiu, poruchy spánku, podráždenie až agresivitu. Cvičenie v prírode je určite príjemnejšie v prírode, ako v akomkoľvek fitnesscentre

P.S.: Nebojte makať v exteriéroch aj po lete. Nikde nie je napísané, že ideálne podmienky na cvičenie sú len v slnečných dňoch. Samozrejmá je aj materiálna výbava športovca, ktorá Vám tréning zefektívni a spríjemní.

A ak si stále myslíte že pre zdravie, funkčnosť, krásu tela musíte navštevovať minimálne 3 krát do týždňa FITNESSCENTRÁ, sledujte naše články naďalej a MY VÁM ukážeme iný pohľad na vec...

 


M2QwNTE1Z