KONTAKT:

FITTIP s.r.o
080 01 Prešov

(Elektronický obchod, "kamenná" prevádzka nie je !!) 

č.účtu: 4019826310 / 7500

IBAN:

SK3375000000004019826310

fittip@fittip.sk

AKCIA: Bez poštovného a doprava ZDARMA až domov - pre mesto PREŠOV

OBJEDNÁVKA nad 69 EUR + akciové balíčky - poštovné a balné ZDARMA - celá SR

Bežné poštovné a balné - 4 EUR

 

SPOLUPRACUJEME:


Články, rady, tipy, triky.. »
** ROZPRÁVKA O SLOVENSKOM KRÁĽOVSTVE **

MOTTO článku: To čo dostaneme keď dojdeme k cieľu nie je z polovice také dôležité, ako to kým sa staneme, pokiaľ cieľ dosiahneme. (Zig Ziglar)

ZAČIATKY: Ak sa bavíme o športe pre všetkých (odborné pomenovanie oblasti pre bežnú populáciu, ktorá športuje), tu je nad slnko jasné, že začínala od nuly. Prešla trendom 90. rokov kde sa do povedomia obyčajných ľudí začal tlačiť Fitness a kulturistický tréning, ako to pravé orechové pre ich zdravie a športové vyžitie až po dnešok Komunistický systém telovýchovného tréningu bežnej populácie v systéme demokracie, štát nemal a ani nemohol zvládať.

Príležitosti sa chytili fitness-áci a kulturisti. Ľudia, hlavne princovia začali chodiť do posiliek, ktoré si vlastnoručne skonštruovali doma v pivniciach a tam tlačili prvé maximálky.

Koľkí z Vás si ešte pamätajú tréningy v tých zaprášených priestoroch a niekoľkých vrstvách oblečenia, kedže izbová teplota tam určite nebola?:D

Nasledovalo samoštúdium, sebazdokonaľovanie, testovanie a tréningy metódou pokus- omyl. Tí šikovnejší prepájali veci, ktoré na nich fungovali, skúšali do toho zapájať informácie o výžive a postupne aj rôzne doplnky stravy.

Almou-mater v oblasti cvičenia sa pre bežnú populáciu v 90. rokoch stal časopis Musle and Fitness, ktorého postery, vyzdobovali nejednu domácu posilňovňu.

Princezné v tomto období skôr nabehovali na systém Aerobiku, ktorý na SR, úspešne rozbiehali fitnessky. Posilňovaniu sa venovalo veľmi malé percento z nich. Prvým dôvodom bola informácia, že z činiek narastú ich svaly rovnako rýchlo ako množstvo privatizácie v tom období , a druhou nepríťažlivé pracovné prostredie. Princezné sú predsa len princezné.

ZLOM: Princovia naďalaj makali na svojich bicepsoch v novovznikajúcch fitnesscentrách, ktoré žacali prevádzkovať podnikatelia na základe skúsenosti zo zahraničia. Našli ste tam okrem činiek, už aj nejaké to solárko, v lepších zariadeniach rôzne regeneračné a masážne prvky. Zo zahraničia sa k nám dostali na začiatku nového milénia cvičenia ako Spining, Taebo a mnohé ďalšie.

Obdobie kedy okrem cvičiacich princov a princezien sa začala nabaľovať na rekreačné cvičenie masa ďalších obyvateľov Slovenského kráľovstva. V prvom rade to bola hlavne masa ďalších princiezien. Princezny, ktoré chodili do solária, saún, na masáže, skúsili viaceré cvičenia, zaúčinkoval endorfin a pripojili sa do radu závislakov, ktorí si minimálne obdeň dávkovali prísun endorfínov do žíl.

POKRAČOVANIE: A tak spolu v kráľovstve na sebe makali už nielen princovia na svojich ramenách, ale aj princezné začali okrem naberania hnedastej farby, potiť krv vedľa na bicykloch, alebo v aeróbnych miestnostiach. Totálny prelom nastal, keď pár princezien zobralo do rúk prvé činky. Presne tie isté činky z ktorých hrozilo, že narastú do rozmerov práve napumpovaného Arnolda S.

KLIATBA bola zlomená: Kliatba uvalená nevedomosťou na Slovenslé kráľovstvo praskla a z týchto žien vzišli prvé, nádherné siluety, ktorými vzbudzovali obdiv hlavne v letných mesiacoch u princov z akýchkoľvek kráľovstiev. Viaceré z nich prepojili vymakané gluteusy so soláriom a táto kombinácia bola nákazlivá. Pozitívna nákaza sa šírila slovenským éterom. Princezné z Bratislavy, Hriňovej ale aj z Havaja, začali makať už nielen ,,ženským štýlom,, ale nebojácne brali do rúk aj železá.

Ak pripočítame k tomu všetkému nadštandartné sociálne prostredie, kde rýchlo začali vznikať väzby medzi princami a princeznami, jednoznačne nám z toho vychádza, že závodné jedálne už neboli TOP miestom stretávania sa kráľovských jedincov.

REALITA: Krčmy fitkám konkurujú stále, veď to máme od prastarých rodičov v génoch. Nevadí si dať raz za čas pohárik s priateľmi.

My však vieme že pomer mezdi týmito oblasťami otáčame pomaly, ale isto v prospech pohybu a zábavy. A to nám vravia, že sme skazená generácia. Nech sa pozrú v lete na Kuchajdu, alebo Draždiak, koľkí tam chlasceme dávky endorfínov z pohybu a športu.

Len sekať do seba vodku a debatovať sa v bare sa nie je zážitok. To zvládli aj naši pradedovia a bohvieako ich to nepovznieslo a neuspokojilo.

Zážitok je vydať sa na cestu, kde otestujete celé svoje JA dokonale až na pokraj vlastných síl, ktoré neustále posúvate vpred. Nikdy Vás to neprestane nudiť, možností je mnoho. Od činiek až po rogalo. Je na Vás načo máte gule.

Ideálne je ak to robia princovia a princezné spoločne, lebo v tomto prípade je to už svorka.

Ale to je už iná rozprávka:D…

 MjU5YTAx