KONTAKT:

FITTIP s.r.o
080 01 Prešov

(Elektronický obchod, "kamenná" prevádzka nie je !!) 

č.účtu: 4019826310 / 7500

IBAN:

SK3375000000004019826310

fittip@fittip.sk

AKCIA: Bez poštovného a doprava ZDARMA až domov - pre mesto PREŠOV

OBJEDNÁVKA nad 69 EUR + akciové balíčky - poštovné a balné ZDARMA - celá SR

Bežné poštovné a balné - 4 EUR

 

SPOLUPRACUJEME:


Články, rady, tipy, triky.. »
T.U.R.B.O vs d.e.p.r.e.s.i.a ..


Všetci máme obdobia kedy sa nám nič nechce, nič nevládzeme dokončiť. Máme plány, máme ciele. Tie nie vždy dokážeme plniť a potom máme zlý pocit zo seba samých. Poznáte to. Z ničoho nič nervózny, nechuť komunikovať, vysvetľovať, niečo robiť.

Je to proces, ktorým prechádza každý z nás. Líši sa len periodicita, dĺžka a intenzita ,, LEŇOŠENIA skríženého so ZLOBOU,, v sebe samých.

Príčin môže byť mnoho. Veľa stresu z iných oblastí nášho života, negatívne výsledky z našich predchádzajúcich činností, syndróm vyhorenia, preplnenie nášho softwaru a nutnosť poslať pár položiek do koša a stlačiť DELETE. Čistiť software musíme a ticho so sebou samým k tomu patrí, ako vietor k búrke.

Vo vrcholovom športe športovec musí toto obdobie prežiť bez reptania. Respektíve má na to tím špecialistov, ktorí sú platení za to, aby všetko šlapalo ako má.

Čo ale MY? ,,Obyčajní ľudia,, makajúci dokolečka dokola niekoľko hodín denne, zväčša v úplne iných oblastiach života ako je ŠPORT.
Podnikatelia, úradníci, policajti, predavačky, študenti...

Neber šport ako podmienku svojej kladnej existencie.
Nechce sa ti? Nechoď. Nestíhaš ? Nechoď.
Nejde o nič. Šport ti neutečie. Nie tvojim pánom, je tvojim prostriedkom k osobnému šťastiu. Nemusíš si vytvárať programy v hlave, ktoré keď nedodržíš padáš do DEPKY. Tlstneš, slabneš, nevládzeš. Tieto pochody silnejú v tvojej hlave. Sú to však len FAKE-y. Never im. Nie je to tak, že keď sa nehýbeš týždeň, všetko dobré z teba odíde. Ozýva sa totiž len tvoje ego, s tvojou naplánovanou predstavou. EGO sa začína báť kedže si ju nedodržal, a kedže nie si odborník v oblasti zdravia a športu nahováraš si nezmysly. A aj keby si v určitom období necvičil vôbec z akéjkoľvek príčiny, nič sa nedeje. Človeka by to samozrejme škrelo, avšak bolo by chybou, ak by to zanechalo stopy na tvojom osobnom prejave. Na tvojom sebavedomí. Lebo pohyb tu nie je na to aby si sa predbiehal. Je tu na to, aby si vďaka nemu našiel ten blažený pocit po tréningu. Napríklad aj v sprche, keď endorfíny hrajú svoj koncert naplno. Je to doplnok teba samého.

Necvič pre peknú postavu, pre výkon, Zbytočne si vytváraš ďalšie body programu, ktorý len na teba vytvára tlak. Tlak na jeho dodržanie, pritom máš množstvo iných oblastí, kde tie body musíš dodržať. Bohužial. Taká je doba. Programovaná. Tak to prosím ťa nerob ešte aj pri športovaní...

Cvičenie nerieš. Cvičenie je pôžitok. Neporovnávaj sa, to robia profíci. A ty nie si profík. Nič ti to neprinesie. Je tam len riziko, že keď sa vychýli realita od tvojej predstavy, dôjde DEPKA. Ak nedodržíš svoj harmonogram, neboj sa zmeny. To že celý tento týždeň nestíhaš cvičiť, preto sa ti ešte svet nezrúti. S väčšou chuťou budeš makať ďalší.

 


ZjUyY