KONTAKT:

FITTIP s.r.o
080 01 Prešov

(Elektronický obchod, "kamenná" prevádzka nie je !!) 

č.účtu: 4019826310 / 7500

IBAN:

SK3375000000004019826310

fittip@fittip.sk

AKCIA: Bez poštovného a doprava ZDARMA až domov - pre mesto PREŠOV

OBJEDNÁVKA nad 69 EUR + akciové balíčky - poštovné a balné ZDARMA - celá SR

Bežné poštovné a balné - 4 EUR

 

SPOLUPRACUJEME:


Články, rady, tipy, triky.. »
Aký nesmie byť Váš tréner..

Jednoduchý vzorec, ktorý dnes aplikujeme do sveta športu pre všetkých.

ANALÝZA:
Tento vzorec je veľmi ťažké aplikovať do života človeka v akejkoľvek oblasti na dlohodobé obdobie. Zadefinovať a ustabilizovať faktory, ktoré Vám pomôžu daný výsledok, od ŠTARTU až po Váš vytýčený CIEĽ dosiahnuť počas dlhodobého obdobia je nemožné.
Dlhodobosť v živote je závislá na vnímaní jednica a na konkrétnej činnosti, na ktorú tento pojem aplikujeme. Ak sa bavíme o ŠPORTE PRE VŠETKÝCH, akékoľvek dlhodobé ciele cvičenca sú len jeho zbožným prianím, kedže všetci čo športujeme vieme, že je veľa sociálnych, spoločenských, finančných, zdravotných a iných faktorov, ktoré nás vedia riadne pribrzdiť v našom nasadení.

REALITA:
Tréner je ten PÁN, ktorý drží ďiaľkové ovládanie a určuje smerovanie cvičenca. V danom vzorci. Tréner nerieši štart kedže tento pojem je všeobecný a variabilný. Noví klienti majú rôznu úroveň pohybových schopností a zručností. Veľakrát sa stane, že ciele klientov na začiatku vyčaria na tvári trénera úsmev, Tréner musí určiť smerovanie trénigu a musí…

…………………………...PROBLÉM, KTO VIE AKÝ ?………………………………..

FAKE: Dobrý deň, ja PÁN, som osobný tréner intergalaktickej úrovne, mám 43 certifikátov od súkromných firiem, ktoré za to berú neskutočné LOVE, ovládam 425 nových naradí, s ktorými viem také cviky, že Vás uspokojím až do dna. Síce som nikdy nevidel knižku ANATÓMIE, FYZIOLÓGIE a nebodaj literatúru z pridružených lekárskych odborov. Nečítam aktuálne články zo sveta športu, to nevadí lebo všetko toto je pre ŠPRTOV, veď dnes už má každý titul a v škole Vás aj tak nič nenaučia. Šak pozri na moje brucho ani gram tuku.
WTF ?? Its real, unfortunately.

DOSLEDKY:
Dojde doba, keď sa ukážu problémy u ľudí, ktorí boli trénovaní amatérmi. Legislatívny postih nebude možný, kedže ide o jav latentný(skrytý), pretože ak Vás znenazdajky začnú pobolievať kríže, len ťažko dokážete, že za to môže Váš tréner, ktorý Vám dávkoval PÁLKY každý tréning, avšak akosi pozabudol, že výkon je podradený rovnováhe systémov pri trénovaní bežnej populácie.


RIEŠENIE:
Ak zháňate kondičného alebo osobného trénera a nemáte potrebné referencie na kvalitný výber, vyberajte si ľudí vzdelaných. Určite by ste nechceli ani pri operácia žlčnika, aby Vás operoval predajca zeleniny odvedľa. Lebo či veríte, alebo nie, dnes ich dosť začína ,,cvičiť bežnú populáciu,,. Dôvody sú ako vždy v nesprávnej legislatíve, avšak toto dnes neriešime.
Hľadajte prax, variabilnosť, osobný prístup avšak nie ten, že sa s Vami debatuje kým Vy vláčnym tempom točíte pedálikmi na rotopéde.

P.S.: RECEPT NA ODHALENIE AMATÉRA: ak na začiatku tréningového procesu, tréner nezdiagnostikuje Váš zdravotný stav a fyzickú zdatnosť(a to nemyslíme osobné dotazníky, aby mal na Vás čísielko kedže ste sympatická slečna, alebo podiel tuku a svalstva, kedže to nie je primárny ukazovateľ zdravotného stavu a fyzickej kondície) máte smolu a musíte hľadať ďalej. V každej profesii ako u lekára, mechanika, zubára, právnika a iných ďalších ak sú robené odoborníkmi, vždy musí prebehnúť ANALÝZA problému, až tak môžeme prejsť k RIEŠENIU. Veľa trénerov je ale dnes telepatov a empatikov na úrovni Dr. Housa, kedže oni dokážu odhadnúť Vášu telesnú schránku, dysbalancie a kompenzačné chyby po očku zo vzdialenosti pol metra. Potom nasleduje klasický tréning Hrudník – Biceps a ďalej to už poznáte....

Kedže my to takto nedokážeme, musíme mať na to vybavenie, vedomosti, prax, skúste sa na nás obrátiť ak u TELEPATOV nepochodíte..

 


ZTg5N