KONTAKT:

FITTIP s.r.o
080 01 Prešov

(Elektronický obchod, "kamenná" prevádzka nie je !!) 

č.účtu: 4019826310 / 7500

IBAN:

SK3375000000004019826310

fittip@fittip.sk

AKCIA: Bez poštovného a doprava ZDARMA až domov - pre mesto PREŠOV

OBJEDNÁVKA nad 69 EUR + akciové balíčky - poštovné a balné ZDARMA - celá SR

Bežné poštovné a balné - 4 EUR

 

SPOLUPRACUJEME:


Články, rady, tipy, triky.. »
Ako S.Y.P.A.Ť ? - ,, Proťáky ´´ (2. časť)

Otázky typu: AKÝ proteín, KOĽKO, KEDY a KTORÝ je najlepší?? (rekreačný šport)

V 1. časti článku sme rozobrali AKÝ..https://www.facebook.com/fittipsro/photos/a.141483982678473.31148.141464872680384/355029854657217/?type=1&theater, a dnes pokračujeme.

KOĽKO a KEDY ??:
Na začiatku stojí otázka. Prečo kupuješ proteín?
Pre regeneráciu, pre svoj rast, pre podporu výkonu?
Musíš si ujasniť v hlave čo chceš, a potom zvoliť správnu stratégiu, aby si z zbytočne nezaťažil svoju peňaženku a svoj organizmus.

Ak nie si profík, jednoznačne si nerob hlavu z množstva. Nie je to tak, že keď vynecháš dávku, končí tvoj progres. Nie je to tak, že musíš brať so sebou piksle obľúbeného proteínu všade kam ideš. Nie je to tak, že musíš sypať minimálne gram na kilogram váhy, keď chceš zúžitkovať svoju investíciu na 100%. 
Ideálne je pri klasickom športovaní, použiť proteín ako zotavovák. Nepotrebuješ naberať hmotu, preto stačí jedna dávka po tréningu(t.j. 20-30 gramov na dávku). Ak zabudneš nič sa nedeje, hlavne musíš mať niečo rýchle na zub, z dôvodu naštartovania anabolických dejov po tréningu. Laicky povedané, aby ti nebolo zle. V čase netrénovania, proteín brať nemusíš. Nič sa nestane, neboj sa neschudneš hneď 10 kíl. Ber to ako očistu organizmu v čase voľna, skôr sa sústreď na svoje ďalšie aktivity a nie na to či si už sypal. Pravidlo akcie a reakcie. Žiadny tréning, žiadna odmena. 

Neber proteín ako primárnu podmienku tvojho výkonnostného rastu. On je len pomocník. Nič viac. Primárny je tvoj prístup k tréningovému procesu, už to že makáš popri škole, robote, deťoch atď., je obrovské plus pre teba. 
Ak sa venuješ len rekreačne posilňovni a zveľaďovaniu svojho tela, nechoď cestou presypávania sa. Neznamená, že čím viac práškov do seba dáš, tým budeš lepší. Uvedom si, že aj 2 kg akéhokoľvek prášku za mesiac, ktorý ,,nasypeš do seba,, je dosť. Doplnky sú čím ďalej silnejšie, preto buď opatrný.
O nič predsa nejde. Nejdeš na olympiádu, nie si platený a existenčne závislý od športu. Ide o to aby si sa bavil. Aby si sa cítil príjemne, aby si si vyventiloval hlavu. Nepreháňaj to s motiváciou byť najlepším, lebo o to v rekreačnom športe nejde. 
P.S.: Bielkoviny sú aj v strave. 

KTORÝ?
Vaječný, sójový, srvátkový, izolát, koncentrát ? Ktorý je najlepší pre mňa?
Zlatá stredná cesta. Čiže ani totálne špeciálny, ani obyčajný od kamoša kilo proteínu za 5 eur + kľuče od fábie pre teba. 

Väčšinou sú v ponuke rôzne druhy srvátkových, avšak ruka ti neodpadne, ak si vyskúšaš aj iné druhy (vaječný, sójový, kazeín, hovädzí). Proteíny sú ideálne, teda hlavne tie chutné v čase tkzv. : Sladkej krízy. To je kríza, ktorá nás napadne hlavne večer. Kriíza a chuť na sladké. Vtedy je ideálne si zamiešať svojho kámoša, a vyhnúť sa keksíkom, čokoládkam na večer. Zabiješ dve muchy jednou ranou, a možno si aj odvykneš od večerných maškŕt. 

Je to len doplnok výživy, ktorý vie pomôcť. Nie je to stredobod tvojho športového vesmíru. Neplatí, že bez neho sa nedá trénovať. Uľahčí ti život, ale nesmie sa stať tvojim pánom. Všetko sa deje v hlave. Máš dosť vecí na riešenie, preto nešportuj štýlom hľadania problémov, ale ber šport ,,EASY ´´. 

A nakoniec trošku vtipu:D.. https://www.facebook.com/video.php?v=10151710083158398&set=vb.141464872680384&type=3&theater

 


NzNjZjVm