KONTAKT:

FITTIP s.r.o
080 01 Prešov

(Elektronický obchod, "kamenná" prevádzka nie je !!) 

č.účtu: 4019826310 / 7500

IBAN:

SK3375000000004019826310

fittip@fittip.sk

AKCIA: Bez poštovného a doprava ZDARMA až domov - pre mesto PREŠOV

OBJEDNÁVKA nad 69 EUR + akciové balíčky - poštovné a balné ZDARMA - celá SR

Bežné poštovné a balné - 4 EUR

 

SPOLUPRACUJEME:


Články, rady, tipy, triky.. »
PROBIOTIKÁ, PREBIOTIKÁ, SYNBIOTIKÁ

MÓDA: Dnes máte možnosť prečítať si množstvo článkov o tomto ,,zázraku´´. Nikomu nenacujeme názor či je to PLACEBO, alebo zázračný liek. Ako doplnok výživy má svoje opodstatnenie v príprave športovcov, resp. jedincov, ktorý majú problémy s tráviacim traktom, resp. sú vo veľkom tréningovom zaťažení. Takže poďme na malé resumé tejto kontroverznej témy..

ŠPORT = STRES : Mnoho športovcov pociťuje únavu, čo môže byť spôsobené prekonávaním určitého typu infekcie alebo pretrénovaním. Intenzívne cvičenie je spojené s viacerými zmenami imunitného systému človeka. Stres a prílišná záťaž pri športe môže zapríčiniť oslabenie imunitného systému, čo môže mať za následok vznik rôznych typov vírusových ochorení.

VÝSKUM: Podľa výskumov sa až 70-90% aktívnych športovcov už stretlo s infekciou zapríčinenou tzv. „Epstein- Barr vírusom (EBV)“. Pretrénovanosť a únava oslabí imunitný systém natoľko, že umožní tomuto rozšírenému vírusu aktivovať a v horších prípadoch spôsobiť vnútorný zápal.

DOSLEDKY: Navonok sa to u trénovaného jedinca prejaví zápalom a bolesťami hrdla a infekciami horných dýchacích ciest, čo môže vážne ovplyvniť jeho výkon. Únava pri ťažkom tréningu a následné podľahnutie infekciám však sú nevyhnutné. Užívanie probiotických suplementov môže výrazne dopomôcť k udržanie imunitných funkcií na dostatočnej úrovni aj počas extrémnej záťaže, napríklad príprave na súťaž.

POMOC: Najlepším pomocníkom sa na základe viacerých vykonaných štúdiách prejavil druh Lactobacillus acidophilus, ktorý má výraznú schopnosť aktivovať imunitný systém v boji s patogénmi. L. acidophilus taktiež napomáha pri udržiavaní zdravej sliznice a bojuje s plesňovými infekciami.

VÝSLEDOK: Na základe spomínaných štúdií, u atlétov, ktorým bolo denne po dobu 30 dní podávané probiotikum, sa imunitné reakcie a odolnosť zvýšili až o 31%.

IDEÁL PODĽA NÁS: Synbiotiká sú zaujímavé preto, že spájajú vlastnosti oboch kultúr, teda probiotík aj prebiotík v jednom výrobku. Pozitívne pôsobia na naše zdravie a sú výbornou zbraňou proti infekciám. Na obr. máte jedno z podĺa nás veľmi dobrých synbiotík, ktoré obstálo vynikajúco v rôznych testoch zloženia a obsahu liečív. Máme aj osobne vyskúšané. 

Všetko samozrejme dávkujeme až po zdravotnej diagnostike našich problémov.

 


ZjYyZjd